2011. február 22., kedd

Jelentkezési lapok

Itt vagyok ám, nem tűntem el. Mostanában hetente 4-5-6 jelentkezési lapot töltök ki, gyakorlatilag a cégek 90%-ának nem felel meg az önéletrajz, saját papírjuk van. Persze tök ugyanazokat az adatokat kérik, mint amik a CV-ben szerepelnek, de így nyilván könnyebb nekik összehasonlítani a jelentkezőket. Ugyanakkor annyira rohadt unalmas kitölteni ezeket, és szinte mindegyikben vannak extra kérdések, néha nevetségesek, vagy fölöslegesek. Ezekből gyűjtöttem össze párat:

-recepciós munkához: részletesen le kell írni a munkakör betöltéséhez szükséges tapasztalatokat, mettől meddig, milyen típusú vevők/ügyfelek voltak, a feladataimat, hogyan kezeltem a nehéz helyzeteket.

-"demonstrálja, hogy dolgozott már csapat tagjaként, és mivel járult hozzá ahhoz, hogy a csoport elérje a célkitűzéseit."

-"miért akar az XY cégnél dolgozni?" vagy "miért jelentkezett erre az állásra?", "ha jelentkezése sikeres, milyen pluszt tud nyújtani a vásárlóknak?" (árufeltöltő munka). itt már nagyon ideges voltam, bazmeg, milyen pluszról beszél? feltöltöm a polcokat, nem? Beírtam az első kérdésre válaszul: "I need a job". Eredetileg azt akartam írni, hogy "1,5 éve nincs munkám, szerinted miért jelentkezem árufeltöltőnek?", de aztán Marian lebeszélt róla.

-és minden egyes munkára való jelentkezésnél ki KELL tölteni egy ún. Equal Opportunity Monitoring Form-ot, elvileg ez biztosítja, hogy senkit nem ér hátrányos megkülönböztetés a jelentkezésnél a vallása, bőrszíne, családi állapota miatt. Nem igazán értem, hogy működik, mert ahhoz képest, hogy védelmet nyújt, mindent meg kell adni: vallást (azt is, ha nincs), családi állapotot, bőrszínt, néha még a szexuális beállítottságot is. ha nem töltöd ki a papírt, automatikusan kizárod magad.

free counters

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése